Сайт працює в тестовому режимі
Попередня версія сайту

logo mu

Понеділок, 06 квітня 2020 09:15

ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

З метою формування єдиної практики застосування положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію) та Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09 лютого 2016 року № 359/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року за № 200/28330 (далі – Порядок), в частині формування реєстраційних справ Міністерство юстиції повідомляє наступне:

Закон про реєстрацію понятійно визначив, що таке реєстраційна справа, а саме це сукупність документів у паперовій та/або електронній формі, що подавалися для проведення реєстраційних дій (пункт 13 частини першої статті 1 Закону про реєстрацію).

Частиною третьою статті 29 Закону про реєстрацію визначено суб'єктів. Які відповідальні за зберігання реєстраційних справ в паперовій формі.

З метою належного формування реєстраційних справ в паперовій Формі передбачено надсилання документів, поданих для проведення її відповідному суб'єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи (абзац п'ятий частини третьої статті 29 Закону про реєстрацію).

Таким чином, вказані норми частини третьої статті 29 Закону про реєстрацію регулюють відносини, що виникають виключно у разі формування реєстраційних справ у паперовій формі. Жодних положень щодо необхідності «переведення» документів, поданих в електронній формі, в паперову форму, зокрема шляхом їх друку, та як наслідок надсилання суб'єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи, вказаними нормами не передбачено.

Разом з цим, особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі встановлені розділом IV Порядку.

Так, пунктом 8 розділу IV Порядку у редакції, що діяла до 03 квітня 2020 року, було передбачено, що за результатом проведеної державної реєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі, роздруковується лише заява, яка долучається до відповідної реєстраційної справи.

01 квітня 2020 року Міністерством юстиції України прийнято наказ № 1307/5 «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 квітня 2020 року за № 323/34606, яким розділ IV Порядку викладено у новій редакції.

Так, відповідно до прийнятих змін жодних дій, пов'язаних з роздрукуванням поданої в електронній формі заяви чи інших документів для їх долучення до відповідної реєстраційної справи в паперовій формі, не передбачено, що повністю відповідає вищезазначеним положенням Закону про реєстрацію.

Відповідно до пункту 6 розділу ТУ Порядку заява та документи державної реєстрації в електронній формі, документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань під час державної реєстрації, зберігаються в електронній формі у цьому реєстрі.