Роз'яснення вважається офіційним, якщо воно здійснюється спеціально уповноваженим компетентним органом, державним службовцем чи посадовою особою на підставі службового обов'язку, а результати роз'яснення набувають офіційного значення (часто мають обов'язковий характер, тобто суб'єкти право-застосовної діяльності та інші суб'єкти права повинні використовувати зміст норми права в точному його розумінні, так, як викладений він в офіційному інтерпретаційному акті).
Залежно від того, на яке коло осіб розраховане офіційне роз'яснення, воно може бути двох видів: нормативне й казуальне.
Нормативне роз'яснення призначене для поширення його на невизначене коло осіб і випадків. Воно має абстрактний характер, тобто його не пов'язують з конкретною ситуацією, суб'єктом чи обставинами, а пов'язують з ситуаціями типовими, такими, що часто виникають у житті. Отже, результат нормативного роз'яснення поширюється на певні види суспільних відносин, які врегульовані нормою права, і передбачає багаторазовість застосування.
Навпаки, результат казуального (індивідуального) роз'яснення має відношення тільки до застосування норми щодо конкретного випадку. Воно має значення лише для вирішення «казусу», конкретної юридичної справи, суб'єктами правозастосовної чи іншої юридичної діяльності і є обов'язковим тільки у зв'язку з розв'язанням цієї справи.
В цьму розділі наведені роз'яснення деяких аспектів та нормативних актів діючого законодавства.