Сайт працює в тестовому режимі
Попередня версія сайту

logo mu

Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Структурні підрозділи:

 • Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану;
 • відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавській області;
 • відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Чернігівській області;
 • відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Сумській області;
 • відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Полтавській області;
 • відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Чернігівській області;
 • відділ розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації;
 • відділ взаємодії із суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів.

 Керівний склад:

Посада

ПІБ

       Телефон       

Адреса, електронна пошта

Начальник Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Дуднікова Наталя Павлівна

 (0542) 66-00-47

40000, м. Суми,

вул. Петропавлівська, 75

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В.о. заступника начальника Управління - начальника Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Красько Юлія Юріївна

 (0542) 66-19-42

40022, м. Суми,

вул. Троїцька, 17

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавській області Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Беспалько
Віта 
Володимирівна

 (0532) 60-93-14

36014, м. Полтава,

вул. Зигіна, 1а

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

В.о. начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернігівській області Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Ющенко
Олена
Анатоліївна

(0462) 77-51-31

14000, м.Чернігів,

пр. Миру, 43

vЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Заступник начальника Управління - начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Сумській області Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Ісаєва
Світлана Володимирівна

(0542) 66-19-50

40000, м. Суми,

вул. Петропавлівська, 75

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Полтавській області Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Бугрій
Наталія
Миколаївна

(0532) 60-60-45 / 50-05-67

36014, м. Полтава,

вул. Соборності, 45

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

В.о. начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Чернігівській області Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Розсошко Надія
Іванівна

 (0462) 67-42-66

14000, м.Чернігів,

пр. Миру, 43

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Вишняк
Тетяна
Анатоліївна 

(0542) 66-19-25

40000, м. Суми,

вул. Петропавлівська, 75

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник відділу взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Петрик
Василь Романович

(0542) 66-19-25

40000, м. Суми,

вул. Петропавлівська, 75

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПОЛОЖЕННЯ

про Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління

Міністерства юстиції (м. Суми)

 

І. Загальні положення

 

 1. Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (надалі - Управління) є структурним підрозділом Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (надалі - Північно-Східне міжрегіональне управління), що забезпечує реалізацію повноважень у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
 2. Управління безпосередньо підпорядковується начальнику Північно-Східного міжрегіонального управління.
 3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно - правовими актами Міністерства юстиції України, наказами Північно-Східного міжрегіонального управління, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
 4. Документування діяльності Управління здійснюється державною мовою.

ІІ. Основні завдання Управління

 

 1. Реалізація державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
 2. Розроблення пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації для розгляду Міністерству юстиції України.
 3. Забезпечення належної комунікації Управління із суб’єктами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і суб’єктами державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб – підприємців, розташованих на території Сумської, Полтавської та Чернігівської областей (далі – суб’єкти державної реєстрації), з питань державної реєстрації.
 4. Забезпечення організації роботи з підготовки та підвищення кваліфікації державних реєстраторів, уповноважених осіб суб’єктів державної реєстрації.
 5. Розгляд скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації прав та прийняття обов’язкових до виконання рішень у сфері державної реєстрації.
 6. Здійснення у випадках та у спосіб, передбачених законодавством, організаційного забезпечення діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
 7. Забезпечення відповідно до законодавства виконання рішень Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, прийнятих за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
 8. Участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
 9. Організація роботи з проведення державної реєстрації актів цивільного стану.
 10. Організаційне і методичне забезпечення та координація діяльності районних, районних у місті, міськрайонних та міського відділів державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (надалі – Відділи), виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад з питань державної реєстрації актів цивільного стану.
 11. Контроль за діяльністю Відділів.
 12. Контроль за діяльністю виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
 13. Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, розгляд питань щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, а також їх анулювання.
 14. Збереження архівного фонду.
 15. Формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

ІІІ. Функції Управління

 1. Узагальнює практику застосування законодавства у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі – у сфері державної реєстрації), зміни у законодавстві у сфері державної реєстрації та шляхи їх впровадження.
 2. Готує пропозиції щодо вдосконалення законодавства, з метою їх подальшого подання на розгляд Мін'юсту.
 3. Здійснює контроль (нагляд) за дотриманням законодавства у визначених сферах діяльності, вживає заходів для запобігання порушенням у цих сферах та приймає відповідні обов’язкові до виконання рішення.
 4. Здійснює відповідно до законодавства контроль за діяльністю у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців; державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.
 5. Здійснює відповідно до закону державну реєстрацію громадських об’єднань, їхніх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання, обласних, регіональних, республіканських, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських та місцевих організацій роботодавців та їх об'єднань, постійно діючих третейських судів; державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.
 6. Здійснює відповідно до закону державну реєстрацію статутів територіальних громад сіл, селищ, міст.
 7. Надає виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у паперовій формі для проставлення апостиля.
 8. Проводить спеціальну перевірку відомостей щодо наявності корпоративних прав у осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
 9. Веде облік надходження обов’язкових безоплатних примірників видань.
 10. У випадках, передбачених законом, звертається до суду із заявою про припинення діяльності постійно діючого третейського суду.
 11. Здійснює в межах повноважень ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиного реєстру громадських формувань, Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 12. Веде облік заяв з питань державної реєстрації громадських об’єднань, їхніх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання, обласних, регіональних, республіканських, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об'єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських та місцевих організацій роботодавців та їх об'єднань, постійно діючих третейських судів; друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, статутів територіальних громад сіл, селищ, міст.
 13. Забезпечує за дорученням Міністерства юстиції України здійснення контролю за додержанням структурними утвореннями політичних партій положень статутів політичних партій, Конституції та законів України.
 14. Здійснює підготовку та проводить навчальні заходи (семінари, лекції, тренінги, тощо) із державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації, інших суб’єктів, які здійснюють приймання/видачу документів у сфері державної реєстрації, з питань державної реєстрації.
 15. Здійснює заходи з доведення до відома суб’єктів державної реєстрації нормативно-правових актів та роз’яснень Міністерства юстиції України з питань державної реєстрації, матеріалів щодо методологічного та інформаційного забезпечення суб’єктів державної реєстрації.
 16. Вивчає проблемні питання, які виникають у сфері державної реєстрації, та шляхи їх вирішення.
 17. Веде облік суб’єктів державної реєстрації.
 18. Здійснює у випадках та у спосіб, передбачені законодавством, організаційне забезпечення діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, підготовку матеріалів для розгляду комісією, підготовку на основі протоколу засідання комісії проекту висновку комісії та проекту наказу Північно-Східного міжрегіонального управління, а також забезпечує відповідно до законодавства виконання рішень Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, прийнятих за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
 19. Розглядає відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заяви (клопотання), скарги, пропозиції (зауваження) у сфері державної реєстрації.
 20. Складає протоколи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
 21. Готує обґрунтовані подання на розгляд Міністерству юстиції України щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
 22. Організовує проведення Відділами державної реєстрації актів цивільного стану та виконання ним інших повноважень, визначених законодавством.
 23. Контролює діяльність Відділів та додержання ними законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, перевіряє їх роботу.
 24. Перевіряє дотримання законодавства виконавчими комітетами сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад при проведенні державної реєстрації актів цивільного стану.
 25. Вивчає та узагальнює практику застосування законодавства з питань державної реєстрації актів цивільного стану, розробляє пропозиції для удосконалення законодавства та внесення їх на розгляд Міністерства юстиції України.
 26. Надає практичну та методичну допомогу Відділам, а також виконавчим комітетам сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
 27. Здійснює заходи щодо підвищення ефективності роботи Відділів, виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад з питань державної реєстрації актів цивільного стану.
 28. Організовує роботу по веденню звітності та опрацювання інформації щодо діяльності відділів державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавській та Чернігівській областях Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
 29. Організовує ведення звітності та складання відповідних її форм Відділами та виконавчими комітетами сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад з питань державної реєстрації актів цивільного стану, а також безпосередньо веде звітність у порядку у встановленому законодавством порядку та складає звіти про витрачання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.
 30. Забезпечує ведення та формування Відділами Державного реєстру актів цивільного стану громадян, а також безпосередньо вносить до нього відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також про внесення змін, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану.
 31. Забезпечує формування та подання Відділами органам ведення Державного реєстру виборців відомостей, передбаченихЗаконом України «Про Державний реєстр виборців», та постійну взаємодію і співпрацю з регіональними органами адміністрування та органами ведення Державного реєстру виборців.
 32. Забезпечує належне зберігання та оформлення Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (надалі – Центральний відділ Управління) книг державної реєстрації актів цивільного стану та іншої документації, пов’язаної з державною реєстрацією актів цивільного стану, їх облік, а також зберігає другі примірники актових записів цивільного стану, веде в установленому порядку облік книг державної реєстрації актів цивільного стану; передає книги державної реєстрації актів цивільного стану на архівне зберігання відповідно до законодавства.
 33. Забезпечує Відділи бланками свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, їх належний облік та зберігання.
 34. Забезпечує надання Відділами платних послуг та безпосередньо надає їх відповідно до законодавства.
 35. Надає відомості, необхідні для проведення розрахунків та затвердження Північно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Суми) розмірів плати за платні послуги, які можуть надаватися відповідно до законодавства.
 36. Видає повторно свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, витяги з Реєстру у порядку, передбаченому законодавством.
 37. Розглядає матеріали справ Відділів про анулювання поновлених та повторно складених актових записів цивільного стану та складає відповідні висновки з цього питання.
 38. Подає інформацію про неповернені при анулюванні актових записів цивільного стану свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану для розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
 39. Розглядає матеріали справ про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання Відділами іншого регіону та складає мотивований висновок про їх відповідність законодавству.
 40. Продовжує відповідно до законодавства строк розгляду Відділами заяв про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.
 41. Вносить зміни до актових записів цивільного стану.
 42. Здійснює звірку відповідності підпису посадової особи та відбитка печатки Відділу, проставлених на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, зразкам, наявним у його справах, та засвідчує їх для консульської легалізації.
 43. Приймає для проставлення апостиля офіційні документи, що видаються органами юстиції та судами, а також документи, що оформляються нотаріусами України, та видає їх з проставленим апостилем.
 44. Веде прийом громадян з питань, що належать до його компетенції.
 45. Забезпечує виконання Відділами та безпосередньо виконує міжнародні договори про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, в частині витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та виконання прохань про надання правової допомоги з питань, які належать до компетенції органів державної реєстрації актів цивільного стану.
 46. Забезпечує Відділи документацією, яка використовується в їх діяльності.
 47. Готує та подає пропозиції Північно-Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Суми) з питань матеріально-технічного забезпечення Центрального відділу Управління та Відділів.
 48. Готує інформацію у сфері державної реєстрації для її розміщення на веб-сайті Північно-Східного міжрегіонального управління та поширення через засоби масової інформації для інформування населення.
 49. Веде звітність, що стосується роботи Управління.
 50. Здійснює прийом громадян та розгляд письмових звернень громадян, звернень та запитів народних депутатів України, адвокатських запитів, тощо.
 51. Забезпечує розгляд запитів на публічну інформацію та доступ до публічної інформації, що належить до компетенції Управління.
 52. У межах своєї компетенції бере участь у підготовці наказів та інших актів Управління.
 53. Забезпечує у межах своєї компетенції, не розголошення персональних даних осіб, що стали йому відомі у зв’язку з виконанням посадових обов’язків.
 54. Здійснює інші повноваження на основі та на виконання Конституції та законів України, указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України.
 1. IV. Права та обов’язки Управління
 1. Управління має право:
 • одержувати безкоштовно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, структурних підрозділів Північно-Східного міжрегіонального управління, нотаріусів інформацію, документи, матеріали, статистичні дані тощо, необхідні для виконання покладених на нього завдань і функцій;
 • залучати у встановленому порядку вчених, фахівців, спеціалістів органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками), підприємств, установ, організацій, представників інститутів громадянського суспільства до розгляду питань, що належать до компетенції Управління;
 • мати доступ та користуватися базами єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України та інших державних реєстрів, з метою виконання функцій, визначених цим Положенням;
 • представляти Північно-Східне міжрегіональне управління в місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування з питань, що належать до компетенції Управління, а також представляти інтереси Північно-Східного міжрегіонального управління у судах України;
 • вносити керівнику Північно-Східного міжрегіонального управління пропозиції з питань організації роботи Управління;
 • приймати участь у роботі Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Північно-Східному міжрегіональному управлінні;
 • ознайомлюватись з матеріалами реєстраційних та облікових справ, сформованих за результатами розгляду заяв у сфері державної реєстрації, та іншими документами, необхідними для підготовки матеріалів з питань розгляду скарг, звернень у сфері державної реєстрації;
 • ініціювати та за дорученням керівництва Північно-Східного міжрегіонального управління брати участь у нарадах та інших заходах з питань, які належать до його компетенції, що проводяться в Північно-Східному міжрегіональному управлінні та в органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, установах, організаціях та підприємствах;
 • у межах своєї компетенції брати участь у підготовці наказів та інших документів Північно-Східного міжрегіонального управління.
 1. Управління при здійсненні повноважень та завдань, покладених на нього, повинно дотримуватись вимог законодавства України, цього Положення, встановлених правил ведення діловодства.
 2. Управління зобов’язане забезпечувати реалізацію державної політики у сферах державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, державної реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації актів цивільного стану.
 3. Управління забезпечує зберігання документів та інформації, яка містить персональні дані і не підлягає розголошенню, що знаходиться у його розпорядженні та стала відома під час здійснення повноважень та завдань, покладених на нього.
 4. Управління зобов’язано дотримуватись виконання планів роботи Північно-Східного міжрегіонального управління.
 1. V. Керівництво Управління
 1. Управління очолює начальник Управління державної реєстрації Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (надалі – начальник Управління).
 2. На посаду начальника Відділу призначається особа, яка відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про державну службу», вільно володіє державною мовою, якій присвоєно ступінь вищої освіти не нижче магістра за спеціальністю «Право» галузі знань «Право», спеціальністю «Міжнародне право» галузі знань «Міжнародні відносини», має досвід роботи на посадах державної служби категорій «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності не менше двох років.
 3. Начальника Управління:
 • очолює Управління, здійснює керівництво його діяльністю, представляє Управління у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями та несе персональну відповідальність за організацію та результат діяльності Управління;
 • забезпечує виконання Управлінням Конституції та законів України, указів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Мін’юсту та доручень Міністра юстиції України, розпоряджень голови відповідної державної адміністрації, керівника Північно-Східного міжрегіонального управління;
 • вносить начальнику Північно-Східного міжрегіонального управління пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у відповідних сферах;
 • організовує та контролює роботу Управління;
 • планує роботу Управління та забезпечує належний і своєчасний стан виконання запланованих заходів;
 • звітує про роботу Управління перед начальником Північно-Східного міжрегіонального управління щодо виконання покладених на нього завдань та планів роботи;
 • забезпечує дотримання вимог виконавської та трудової дисципліни працівниками Управління;
 • розподіляє обов'язки між працівниками Управління та розробляє їх посадові інструкції;
 • відповідає за виконання покладених на Управління завдань та здійснення ним своїх повноважень;
 • має доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, з метою виконання функцій, визначених цим Положенням;
 • контролює своєчасну та належну підготовку матеріалів з питань розгляду скарг та звернень у сфері державної реєстрації працівниками Управління;
 • за дорученням керівництва Північно-Східного міжрегіонального управління представляє Управління у відносинах з іншими органами виконавчої влади, підприємствами, установами з питань, віднесених до їх компетенції;
 • проводить наради, колегії та інші заходи, що проводяться Управлінням, бере участь у нарадах та інших заходах, що проводяться Північно-Східним міжрегіональним управлінням, підготовці відповідних документів і матеріалів, що належать до компетенції Управління;
 • веде особистий прийом громадян;
 • організовує та контролює ведення діловодства в Управлінні;
 • організовує розгляд запитів, доручень Міністерства юстиції України, установ та організацій, розгляд звернень (скарг, пропозицій), запитів на публічну інформацію, адвокатських запитів з питань, що відносяться до компетенції Управління;
 • перевіряє інформацію для розміщення у засобах масової інформації з метою інформування населення про діяльність Управління;
 • забезпечує належну організацію роботи щодо надання платних послуг, а також ведення їх обліку відповідно до законодавства;
 • забезпечує співпрацю з регіональними органами адміністрування та ведення Державного реєстру виборців;
 • здійснює контроль за дотриманням працівниками Управління вимог законодавства з питань захисту конфіденційної інформації;
 • повинен дотримуватись вимог антикорупційного законодавства;
 • вносить начальнику Північно-Східного міжрегіонального управління пропозиції щодо заохочення і притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Управління;
 • погоджує подання начальника Центрального відділу Управління щодо призначення та звільнення з посад начальників Відділів, їх заохочення і притягнення до дисциплінарної відповідальності;
 • погоджує усі кадрові питання щодо працівників Управління та Відділів;
 • підписує документи, що стосуються діяльності та організації роботи Управління, які направляються структурним підрозділам Управління з метою організації та здійснення контролю;
 • повинен дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих при виконанні обов’язків, дотримуватись правил внутрішнього службового розпорядку; правил етичної поведінки державного службовця, виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила техніки безпеки та протипожежного захисту;
 • постійно займається підвищенням свого професійного рівня, самоосвітою;
 • виконує інші завдання у тому числі доручення, покладені на нього начальником Управління;

     

 1. VI. Організація роботи Відділу

 

 1. На посади працівників Управління призначаються в установленому порядку громадяни України, які пройшли конкурсний відбір, на вакантні посади державної служби категорій “Б” і “В” Північно-Східного міжрегіонального управління або в іншому, визначеному законодавством порядку.
 2. Робота Управління регламентується Положеннями про Управління.
 3. Управління здійснює свою діяльність відповідно до планів роботи, затверджених начальником Північно-Східного міжрегіонального управління.
 4. Порядок організації роботи Управління визначається правилами внутрішнього службового розпорядку.
 5. Працівники Управління здійснюють свої повноваження відповідно до посадових інструкцій, затверджених належним чином.

VII. Взаємовідносини Відділу

 1. Взаємодіє з іншими структурними підрозділами Північно-Східного міжрегіонального управління, а також органами державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктами державної реєстрації, підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об’єднаннями, з питань, віднесених до його компетенції.
 2. Взаємодіє з державними підприємствами Міністерства юстиції України.
 3. Взаємодіє з центрами надання адміністративних послуг та центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, їх бюро, в частині забезпечення прийняття та видачі ними документів з питань державної реєстрації громадських організацій як фронт-офісами.